Rolót fel! Avagy reggeli szokások, amik befolyásolhatják a súlyod

Elszántan fogyókúrázol, a mérleg nyelve még sem akar megmozdulni?

Könnyen lehet, hogy a hibát a reggeli szokásaidban kell keresni! Bizony, jól hallod: a szokásaidban. Arról már írtunk, hogy néhány pszichológiai trükkel, hogyan befolyásolhatod pozitívan a diétád sikerét, ma pedig azt mutatom meg neked, hogy melyek azok a kvázi hibák, amik negatívan hatnak a törekvéseidre.

Mert, bizony ilyenek is vannak, hiszen az ébredés utáni első pillanatok komolyan befolyásolhatják miként is alakul a napod további része. Ahhoz, hogy változtatni tudj az életeden, először is a reggeli rutinod kell megreformálnod. Íme, néhány gyakori hiba, ami hosszútávon súlygyarapodáshoz vezethet.

Nagyon sokat alszol

Az már szinte köztudott, hogy az alváshiány súlygyarapodáshoz vezethet, azonban kutatások szerint ennek az ellenkezője is éppúgy igaz. A PLOS One nevű tudományos folyóirat tanulmánya szerint, azok a személyek, akik több, mint tíz órát alszanak, nagyobb eséllyel növekszik meg a testtömegindexük, mint azon társaiké, akik csupán 7-9 órát töltenek alvással.

A kutatók ebből adódóan úgy vélik, hogy 7-8 óra alvás bőven elegendő lehet ahhoz, hogy megőrizd az egészséged és közben energikus is maradj.

Hol a napfény?

Szintén a PLOS One tanulmánya boncolgatja a tényt, hogy, ha ébredés után lehúzott redőny mellett készülődsz, akkor elköveted azt a hibát, hogy nem használod ki a napfény súlycsökkentő hatását.

A tanulmány szerzői úgy gondolják, hogy azok az emberek, akik már korán reggel napfényhez jutnak alacsonyabb BMI-vel rendelkeznek, mint azok, akik ezzel abszolút nem foglalkoznak. A kutatás szerint már napi 20-30 perc napfény is elég lehet ahhoz, hogy csökkents az elhízás esélyét.

Kihagyod a reggelit?

A reggeli fontosságáról egyszerűen nem győzök eleget írni, beszélni, kommunikálni, de mégis még mindig sokakkal megesik, hogy a nagy rohanás közepette megfeledkeznek a reggeliről és üres hassal indulnak el munkába. Pedig hidd el, a reggelit nem hiába nevezzük a nap egyik legfontosabb étkezésének.

Ez biztosítja ugyanis az energiát a nap további részéhez: ez akadályozza meg, hogy már alig 1-2 óra elteltével éhes legyél, már amennyiben minőségi ételeket veszel magadhoz a reggeli órákban. Egy kiadós reggeli ugyanis segít beindítani az anyagcseréd ezzel is kényszerítve a tested, hogy folyamatosan égesse el a kalóriákat.

Persze egyáltalán nem mindegy, hogy milyen ételeket eszel ébredést követően. A megfelelő és tápláló reggeli ötvözi a szénhidrátokat, a fehérjéket és persze a zsírokat is. Így példának okán egy rántotta egy szelet teljes kiőrlésű zsömle, joghurttal tökéletes kombó lehet.

Nem ágyazol be?

Most joggal kérdezheted, hogy ennek mégis köze van a fogyáshoz? Elhiszem, hogy furcsán hangzik, de bizonyos kutatások megállapították, hogy azok, akik beágyaznak, nagyobb valószínűséggel pihenik ki magukat éjszaka és jobban is alszanak, mint azok, akik ébredést követően szanaszét hagyják a fekhelyüket.

Az alvás, pedig ahogy arról már fentebb is írtam nagyban befolyásolhatja, hogy merre is billen a mérleg nyelve.

Kérsz egy kis kávét a cukrodba?

Tipikus eset, hogy túl sok cukorral isszuk a kávénkat. Egyáltalán nem is kellene cukrozni. Persze tudom, hogy van, aki sokkal nehezebben mondd le a nassolnivalóról és így próbál egy kis édességet csempészni a hétköznapokba, de hidd el ez nem jó megoldás.

A testsúlyod szempontjából ugyanis rengeteget számíthat, ha változtatsz a kávézási szokásaidon. Alternatív megoldásként például kipróbálhatod a fahéjat. Egyfelől isteni, másfelől nem is hizlal.

Hasznosnak találtad a mai cikket? Akkor tarts velem továbbra is!

Katona Zoltán
Életmód Tanácsadó

Kérlek Gyere és csatlakozz a ZSH Közösségéhez és kövess minket. Légy naprakész az Egészséges Testi – Lelki – Mentális megoldásokkal az ideális tested, a karcsúbb életed jegyében.

ZSH Közösség Követése és Like a facebook-on itt!

Értékeld te is a bejegyzést

1 csillag2 csillag3 csillag4 csillag5 csillag (137 szavazat, átlag: 4,61 az 5-ből)
Loading...
Subscribe
Visszajelzés
guest
0 Hozzászólások
Inline Feedbacks
View all comments