Mindennapi szokások, amik elengedhetetlenek a sikeres zsírégetéshez

Az ideális testképed elérésének az alfája és omegája Te magad vagy és persze a kitartásod.

Nos, ez persze nem azt jelenti, hogy nincsenek olyan apró trükkök mint a torna előtti és utáni krémünk, amikkel segíteni tudod egy kicsit a szervezeted, ám ezeknek semmi közük nincs a csodadiétákhoz, ezek inkább olyan mindennapi szokások, amikre nem is gondolnánk, pedig a helyzet az, hogy egy kis odafigyeléssel ezek a trükkök akár rövid időn belül látványos eredményeket produkálhatnak.
 

Ne menj éhesen bevásárolni!

Ez talán nagyon bagatellnek hangzik, mégis, ha kicsit mélyebben belegondolsz az egyik leglényegesebb dolog, amit megtehetsz a diétád sikerének érdekében. Próbálj meg visszaemlékezni arra, hogy mi történik olyankor, amikor korgó hassal mész bevásárolni. Ugye, hogy nincs jó vége?

Ilyenkor ugyanis bekerül a kosárba egy kis csoki, egy kis chips, egy kis péksüti, végül pedig annyi felesleges kalóriát viszel be, hogy győzheted azokat ledolgozni. Már, ha le tudod őket dolgozni. De miért is történik mindez?

Nos, éhesen az agyad kizárólag arra koncentrál, hogy tápanyaghoz jusson, ilyenkor pedig a tudatosság, mint olyan nem igazán létezik, ezért megveszel minden olyat, amit nagyon nem kellene. Ha azonban nem kopogó szemekkel gurulsz be a bevásárlókocsiddal, akkor garantáltan olyan ételek és alapanyagok landolnak majd a kocsidban, amikre valóban szükséged is van.
 

Tervezz, tervezz és tervezz!

Jó eséllyel erről már beszéltem neked, ám nem győzöm ismételni, hogy a tervezés a sikeres fogyás egyik alappillére. Ha ugyanis előre megtervezed, hogy mit is szeretnél megvásárolni a boltban. Sőt tovább megyek! Ha megtervezed két három napra előre, hogy mit is szeretnél enni, akkor jó eséllyel kizárólag azokat a termékeket veszed majd meg, amik a menüdhöz szükségesek.

Ezzel két legyet is üthetsz egy csapásra: egyrészt kivéded az extra kalóriákat, másrészt pedig szinten biztos, hogy nem fogsz feleslegesen költekezni, így a pénztárcád sem bánja a bevásárlóközpontos kiruccanásod.
 

Ne egyél állva, ne telefonozz, ne tévézz!

Az étkezés szent dolog. Ezt ne zavard semmilyen külső tényezővel. Legyen ez egy kicsit rituális. Fontos, hogy ne egyél állva, ugyanis álló helyzetben jóval több étel elfogyasztására lesz szükséged ahhoz, hogy jóllakj, ellenben, ha ülve eszel ez az érzés sokkalta hamarabb eljön.

Ezenkívül nagyon fontos, hogy ne telefonozz evés közben, sőt lehetőség szerint ne is a tv előtt fogyaszd el a reggelid, ebéded, vacsorád, ugyanis kutatások egyértelműen kimutatták, hogy azok, akik valamilyen kütyüt használnak evés közben negatívan stimulálják az agyukat, így pedig sokkal több ételt visznek be a szervezetükbe, mint amennyi szükséges volna.
 

Kicsi, de reális célok

Erről is beszéltünk már, ám tapasztalataim szerint éppen ez az, amit a legnehezebben tartotok be. Sokan még mindig olyan elérhetetlen célokat tűztök ki magatok elé, amikről már az elején tudjátok, hogy lehetetlen mégis megpróbálkoztok vele, aztán jön a csalódás.

Teljesen felesleges olyan irreális célokat kitűznöd magad elé, mint hogy egy hónap alatt leadsz 10-15 kilót, mert ez teljeséggel lehetetlen és még, ha sikerülne is, akkor szinte biztos, hogy az egészséged látná a kárát. Fontos, hogy elérhető célokat tűzz ki magad elé, olyanokat, melyek megvalósítása nem kínszenvedés, sokkal inkább öröm.

Írd fel a naplódba vagy a telefonodba, hogy hetente kétszer szeretnél elmenni edzeni és ha teljesítetted pipáld ki. Hidd el ez sokkal nagyobb lendületet fog adni a folytatásra és a motivációd sem fog idő előtt tovaszállni.
 

Aludj eleget!

Igen, tudom, talán ez az egyik legnagyobb klisé, mégis sok esetben kiderül, hogy a diéta sikertelensége igenis az alváshiányon alapul. Ugyanis, ha a szervezeted fáradt és kimerült, akkor nem ritka, hogy koncentrációs zavarok lépnek fel, ez pedig a teljesítményed nagyban befolyásolhatja.

Ahhoz, hogy megfelelő módon legyél képes teljesíteni s az agyad illetve az izmaid is működjenek naponta legalább hat, de inkább hét óra alvásra van szükséged, sőt ha aktív életmódot folytatsz, akkor inkább nyolc.

Neked erről mi a véleményed?

Üdvözlettel, Katona Zoltán
személyi edző és táplálkozási szakértő

Értékeld te is a bejegyzést

1 csillag2 csillag3 csillag4 csillag5 csillag (46 szavazat, átlag: 4,65 az 5-ből)
Loading...

Subscribe
Visszajelzés
guest
2 Hozzászólások
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments