Hogyan tudod csillapítani farkaséhségedet? Ezzel a technikával kétszer annyit fogsz fogyni!

Gondoltad volna, hogy az éhségnek nem csupán fiziológiai okai lehetnek, hanem érzelmi és mentális tényezők is ugyanolyan mértékben – ha nem jobban – befolyásolhatják?

Ugye, hogy nem! Pedig a helyzet az, hogy egyáltalán nem véletlen, amikor elkezd korogni például úgy a gyomrod, hogy előtte egy órával törölted meg a szádat és fejezted be az ebéded.

Ráadásul a diétád ideje alatt fokozottan ügyelned kell rá, hogy mikor mennyit és mit is eszel, éppen ezért gyomrod jelzéseit bár megpróbálhatod figyelmen kívül hagyni, csak éppen nem érdemes. Ugyanis előbb vagy utóbb szervezeted éhség segély kiáltásai tesznek majd magasról a kialakított étrendedre és rendre kísértésbe visznek majd. Ezt azonban Te sem szeretnéd ugye?

Itt az ideje, hogy megismerd az éhség típusait, mert így sokkal hatékonyabban veszed majd fel a kesztyűt a saját testeddel szemben.

Ma csokorba szedtem neked, miként is ismerheted fel, hogy a szervezeted mit is üzen az éhséggel!

Ráadásul azt is megmutatom, hogyan csillapíthatod könnyedén a farkaséhségedet, mindezt pedig úgy, hogy nem kell lemondani kedvenc ételeidről! A következőket soha ne csináld éhgyomorra!

Főszabály: az éhség nem normális!

Ezt sürgősen tudatosítsd magadban, ugyanis sokan úgy hiszik, hogy a diéta alatti éhség abszolút normális, ám a helyzet az, hogy ez nem igaz. Persze nyilván nem arról van szó, hogy nem éhezhetsz meg, de ha rendszeresen és megfelelően étkezel, akkor bizony nem volna szabad csak úgy megéhezned.

Éppen ezért fontos, hogy már a kezdetektől szoktasd a szervezted a rendszeres időközönkénti táplálkozáshoz. Ez bár eleinte nem túl egyszerű, de néhány hét elteltével már bizonyosan csak a konkrét étkezések előtt fog megjönni az étvágyad. Nézzük akkor mik az éhség típusai?

Mit üzen az éhség?

Az éhség alapvetően azt jelenti, hogy valamilyen tápanyagot igényel a szervezeted. Pontosan ezért hangsúlyozom rendszeresen, hogy ne ragaszkodj semmilyen szélsőséges diétához és ne vonj meg magadtól egyetlen létfontosságú táplálékot sem. De honnan tudhatod, hogy valamilyen tápanyag után sóvárog a szervezeted?

Ezekben az esetekben rendszerint egy-egy bizonyos ízt kívánsz, ha pedig ilyet tapasztalsz, akkor érdemes lehet beiktatnod ilyen ízű ételt az étkezésedbe. Fontos azonban, hogy tudd milyen fontos tápanyagok találhatók meg ezekben az ételekben, így azok emelt fogyasztásával kikerülheted a különböző hiánybetegségeket.

A mozgásigény és az éhség kapcsolata

Most joggal merülhet fel benned a kérdés, hogy a kettőnek mégis mi köze van egymáshoz? A helyzet az, hogy nagyon is sok. Ha ugyanis már órák óta ülsz egy helyben – példának okán azért, mert ülőmunkát végzel – akkor nagy eséllyel az, amit éhségnek titulálsz nem más, mint a mozgásigényed megnyilvánulása.

Amikor a munkahelyeden úgy érzed, hogy már csak céltalanul kattintgatsz a gépen, matatsz, vagy éppen idegesen rázod a lábad, akkor ne az evés miatt állj fel szünetet tartani, hanem azért, hogy tegyél egy kellemes 5-10 perces sétát, lehetőleg a szabadban. Figyeld meg ezzel a trükkel, garantáltan nem nyúlsz majd nasihoz.

Az érzelmi éhség

Az meg mégis mi? – kérdezhetnéd. Nyilván veled is volt már olyan, hogy bánatodban szíved szerint felfaltál volna – vagy fel is faltál – egy egész tábla csokoládét vagy megettél volna egy zacskó egészségtelen chipset. Nos, ez bizony az érzelmi alapú éhség, ám ez nem feltétlenül csak a szomorúságodból táplálkozhat.

Ha ugyanis egy társaságban jól érzed magad, akkor a diéta alatt gyakran fellazul a kontroll. Ilyenkor mindig tudatosítsd magadban, hogy te a ZSH Életmódot követed, amibe ritkítani kell az ilyen „kihágásokat”. Ezenkívül mérd fel a helyzetet: a jókedv okozza az éhséged vagy tényleg éhes vagy?

Ha képes vagy kontrollt tartani, akkor ezeket az érzelmi alapú falásrohamokat egy kis odafigyeléssel hatékonyan leszel képes akár teljesen kiiktatni. (Azt szeretném ha azért ennél, mert éhes vagy nem azért mert negatív vagy pozitív befolyásoló érzelmeid miatt eszel.)

A lemondás és az éhség

Egy fogyókúra során szinte biztos, hogy bizonyos ételek mellőzésként lemondásként éled meg, ilyenkor pedig majdnem biztos az, hogy kizárólag ezen ételek körül forog majd minden gondolatod. Azonban, ha túl sokszor gondolsz bizonyos ételekre…

… ha a szervezeted kvázi folyamatosan könnyen elérhető energiaforrásért, gyors felszívódású szénhidrátokért könyörög, akkor elképzelhető, hogy túl szélsőséges kezd lenni a fogyókúrád!

Mérlegeld a helyzeted, nézd át alaposan az étrended és amennyiben túlzott megszorításokat tapasztalsz, válts olyanra melyben módjával, de kedvenc ételeidet is fogyaszthatod.

Úgy érzed választ kaptál a kérdéseidre?

Folyamatosan készülök számodra a gyakorlatban is alkalmazható hasznos, motiváló tippekkel és trükökkel.

u.i.: A Te TESTED a Te ÉLETED a Te DÖNTÉSED!

Várom véleményed most is!

Katona Zoltán
Életmód Tanácsadó

Kérlek Gyere és csatlakozz a ZSH Közösségéhez és kövess minket. Légy naprakész az Egészséges Testi – Lelki – Mentális megoldásokkal az ideális tested, a karcsúbb életed jegyében.

ZSH Közösség Követése és Like a facebook-on itt!

Értékeld te is a bejegyzést

1 csillag2 csillag3 csillag4 csillag5 csillag (168 szavazat, átlag: 4,58 az 5-ből)
Loading...
Subscribe
Visszajelzés
guest
0 Hozzászólások
Inline Feedbacks
View all comments