Futás vagy séta: melyik fogyaszt jobban? Mutatjuk+ajándék videó ZSH iTorna

Zsírégetés könnyedén! Érdekel?

Már megérett benned az életmódváltás gondolata, de nem tudod, hogy milyen mozgásformával egészíthetnéd ki a diétádat?

Akkor mai cikkem éppen neked szól, ugyanis szeretnék neked öt mindent elsöprő érvet felmutatni a rendszeres gyaloglás mellett. Bizony!

Jól látod: gyaloglás. Persze most biztos felkapod a fejed, hogy miket beszélek, hiszen a gyaloglás nem olyan hatékony, mint a futás. Mai írásomban azonban éppen ezt a sztereotípiát szeretném eloszlatni és bebizonyítani, hogy a gyaloglás igenis hasznos, sőt az egyik legegészségesebb mozgásforma. Tudni szeretnéd, hogy fogj hozzá?

5 megdönthetetlen érv a rendszeres gyaloglás mellett

1.) Te diktálod az iramot

Ízületi problémákkal küzdesz és még némi súlyfelesleged is van? Akkor a futást semmiképpen sem javaslom, hiszen nagyobb túlsúly esetén az csak még inkább kikezdi az ízületeid, ellenben a sétánál ez nem okoz problémát. Hiszen mind a teljesítendő távot, mind pedig a sebességet kizárólag Te diktálod.

Először kezd kicsiben: sétálj negyed órát. Ne rohanj, nem hajt a tatár! Próbálj egyenletes tempót tartani, majd ha úgy érzed, hogy egyre jobban bírod, bátran növeld az időtartamot, először csak negyed órákkal, aztán már jöhet plusz fél óra, óra is. A lényeg, hogy ne hajszold túl magad, kis lépésékkel haladj a nagyobb cél felé!

2.) Kvázi ingyen van

Ezt mondjuk nem volt nehéz kitalálni, de akár egy kis matematikát is vihetsz a dologba. Gyorsan számold csak ki: vajon mennyit költenél havonta fitnesz bérletre? Ezzel szemben a gyaloglás teljesen ingyen van és gyakorlatilag semmi másra nem lesz hozzá szükséged, mint egy kényelmes cipőre és egy szintén kényelmes, ám de szellős melegítőre.

Ami pedig végképp a szabadban történő mozgásra sarkall, hogy itt aztán nem kell senkihez sem alkalmazkodnod, nem kell a gépekre várnod, hiszen a saját időbeosztásod és napi rended szerint iktathatod be a mindennapjaidba.

3.) Jót tesz a szívnek

Ezt bizonyosan Te is hallottad már, ennek ellenére fontos megemlíteni, hogy a gyaloglás nagyban fokozza az erek vérellátását, ezáltal pedig csökkenti a szív illetve érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.

Egy amerikai tanulmány szerint már napi 30 perc séta is hatékony és elég lehet ahhoz, hogy csökkentsd az agyvérzés kialakulásának veszélyét, míg a kínaiak a napi 10.000 lépésre esküsznek. Lényeg a lényeg, hogy a séta jót tesz az egészségednek, ehhez kétség sem fér, a napi adagod meghatározása azonban kizárólag a TE igényeiden és persze fizikai felkészültségeden múlik.

4.) Beindítja a fogyást

Fogyni szeretnél, de a futást úgy érzed nem neked találták ki? Emiatt egy cseppet se aggódj, ugyanis az anyagcsere folyamataidat nem csak a kocogás, hanem a gyaloglás is ugyanolyan hatékonyan serkenti.

Persze, ha csak kizárólag a gyaloglástól várod a fogyást, akkor a sarki fűszeresnél egy kicsit tovább kell sétálnod, ezenkívül fontos a megfelelő, tápanyag dús étrend kialakítása is, azonban a zsírégetés beindításához tökéletes társ a gyaloglás.

5.) Csökkenti a stresszt

Ugye Téged is kikészít a reggeli csúcsforgalom? Akkor indítsd a napodat, egy picit másként és menj, gyalog munkába vagy mielőtt elindulnál, tegyél egy nagyobb sétát a közeli parkban vagy erdőben.

A friss levegő hatására ugyanis oxigénnel telik meg a tüdőd, ezáltal fokozódik az agyad vérellátása és javul a közérzeted.

Jó, jó… de hogyan kezdj hozzá?

Először is fontos, hogy bármennyi időt is szánsz a sétára, próbáld ezt a mindennapjaid részévé tenni és beilleszteni a rutinba. Válassz egy olyan időpontot, amikor tudod, hogy mindig lesz időd mozogni: legyen ez akár a reggeli vagy esti órákban, a lényeg, hogy ne hagyj ki egyetlen alkalmat sem.

Ezenkívül nagyon lényeges, hogy a gyaloglás nem andalgást jelent. Egy óra alatt kb. 3-5 kilométert tudsz megtenni, mindezt kényelmesen gyors tempóban. A sebességet persze az idő múlásával és a fizikai aktivitásod javulásával bátran emelheted, de a lényeg, hogy a tempón mindig csak növelj, ne pedig lassíts.

Ezenkívül tudnod kell, hogy gyaloglásnak is megvan a maga technikája, erre mindig figyelj oda: nyújtott térddel lépj, először pedig mindig a sarkad érje a földet, majd pedig gördülj át a talpadon. Emellett pedig ne feledkezz meg a karmunkáról sem: a könyöködet tartsd behajítva és minden lépésnél lendítsd meg a karodat.

Nehezítés! Nagyon egyszerű: nem kell mást csinálni csak gyaloglás közben előre boxolni mellmagasságban, vagy akár felfelé az ég felé mintha szednél valamit a fáról. Mindezt változatos intenzitással, hol gyorsan, hol lassan.

Mielőtt pedig gyalogolni kezdenél, mindenképpen végezz néhány nyújtógyakorlatot, mindig melegíts be. Koncentrálj a felső comb és a vádli izmaira, ezzel elkerülheted a szörnyű izomlázat, ami igen gyaloglástól is simán lehet. Gyaloglás után pedig végezz nyújtó gyakorlatokat.

Mindezt persze otthon is végezheted. Mi ezt javasoljuk számodra:

+ Ajándék torna: ZSH Taposás

Na, ugye neked is megjött a kedved a GYORSsétához?

Katona Zoltán
Életmód Tanácsadó

Kérlek Gyere és csatlakozz a ZSH Közösségéhez és kövess minket. Légy naprakész az Egészséges Testi – Lelki – Mentális megoldásokkal az ideális tested, a karcsúbb életed jegyében.

ZSH Közösség Követése és Like a facebook-on itt!

Értékeld te is a bejegyzést

1 csillag2 csillag3 csillag4 csillag5 csillag (140 szavazat, átlag: 4,81 az 5-ből)
Loading...
Subscribe
Visszajelzés
guest
0 Hozzászólások
Inline Feedbacks
View all comments